MS 500i – Polska premiera pierwszej na świecie pilarki z elektronicznym wtryskiem paliwa!

Moc, lekkość i innowacyjna technologia! Pilarka STIHL MS 500i to rewolucyjne urządzenie, które jako pierwsze na świecie zostało wyposażone w elektronicznie sterowany wtrysk paliwa. Rozruch jeszcze nigdy nie był tak łatwy, a cięcie drewna równie szybkie i precyzyjne.

Kliknij obraz by dowiedzieć się więcej o MS 500i. Spalinowa pilarka łańcuchowa STIHL MS 500i.
Kliknij obraz by dowiedzieć się więcej o MS 500i

Technologia STIHL Injection odpowiada za potężną moc pilarki, ale również sprawia, że łańcuch przyspiesza od 0 do 100 km/h w jedyne 0,25 sekundy! Nowa pilarka wyróżnia się także niespotykanym, wyjątkowo korzystnym stosunkiem ciężaru do mocy. Dzięki nowoczesnej i lekkiej konstrukcji STIHL MS 500i wynosi on tylko 1,24 kg/kW. Takiego wyniku w seryjnie produkowanych pilarkach nikt jeszcze nie osiągnął.

Podczas profesjonalnego pozyskiwania drewna wielkoformatowego potężną maszynę łatwo prowadzi się w rzazie. Doskonałe przyspieszenie i małe siły żyroskopowe sprawiają, że STIHL MS 500i nadaje się doskonale nie tylko do ścinki i przycinania na długość, ale także do okrzesywania. Elektronicznie sterowane dozowanie paliwa zapewnia optymalną moc silnika i doskonałe właściwości rozruchowe niezależnie od wysokości nad poziomem morza i temperatury otoczenia. Brak dźwigni rozrusznika zapewnia dodatkowo łatwy rozruch w dowolnych warunkach pracy – tłumaczy Jacek Henschke, ekspert firmy STIHL.

STIHL MS 500i

Wydajność i optymalizacja

Oprócz zintegrowanego z przyciskiem „stop” czujnika temperatury otoczenia, STIHL MS 500i posiada także czujnik ciśnienia i temperatury wewnętrznej. Podczas rozruchu odpowiada on za pomiar ciśnienia atmosferycznego, a podczas pracy, przy każdym obrocie wału korbowego, za pomiar temperatury panującej w korpusie silnika. Czujniki rejestrują te wartości w czasie rzeczywistym, dzięki czemu pilarka na bieżąco dostosowuje się do warunków pracy już od pierwszego skoku tłoka w silniku. W efekcie paliwo jest dozowane w sposób optymalny, zapewniając doskonałe, natychmiastowe przyspieszenie. Nowa pilarka zapewnia komfortowe i wydajne użytkowanie, jednocześnie zużywając jedynie tyle paliwa, ile jest niezbędne. Sprawia również, że dostosowuje się do rytmu pracy, a także warunków atmosferycznych czy nawet wysokości, na jakiej prowadzone są prace.

Kliknij obraz by dowiedzieć się więcej o MS 500i. Spalinowa pilarka łańcuchowa STIHL MS 500i.

Kliknij obraz by dowiedzieć się więcej o MS 500i

Lekkość połączona z ergonomią

Dzięki nowoczesnej, lekkiej i perfekcyjnie dopracowanej konstrukcji STIHL
MS 500i – ze swoją pojemnością skokową 79,2 cm3 – jest najlżejszą pilarką łańcuchową w swojej klasie. Mniejsza wysokość konstrukcyjna i redukcja ciężaru to kwestie, które zostały uwzględnione przy tworzeniu nowego koła zamachowego. Lepsza charakterystyka wychylania, którą udało się uzyskać dzięki mniejszym siłom odśrodkowym, w znacznym stopniu ułatwia okrzesywanie.

 – Nowa konstrukcja sprzyja energooszczędnej i ergonomicznej pracy. Wyróżnia ją lekka pokrywa koła napędowego, kompaktowy silnik i koło zamachowe o niższej wysokości. Wszystko to znacząco zwiększa komfort pracy – podsumował Jacek Henschke.

Technologia STIHL Injection

Czujniki mierzą ciśnienie atmosferyczne, temperaturę wewnętrzną i zewnętrzną oraz przekazują informacje do sterownika. Ten z kolei na podstawie ustalonych wartości optymalnie określa ilość paliwa i czas zapłonu. W rezultacie dozowanie paliwa realizowane jest poprzez odpowiednie otwarcie i zamknięcie zaworu.

W następnych artykułach dowiesz się więcej o technologii jaka stoi za spalinową pilarką łańcuchową STIHL MS 500i.


Fachowe doradztwo zapewniają  Autoryzowani Dealerzy STIHL 

Dealer STIHL z pewnością pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiedni sprzęt do Twoich potrzeb. Zapraszamy do Autoryzowanych Punktów Dealerskich. Najbliższy sklep znajdziesz tutaj: Wyszukiwarka Dealerów.

Podobne artykuły

Więcej informacji na temat pracy w ogrodzie znajdziesz w pozostałych artykułach z serii „Porady ogrodowe STIHL”.

Dodaj komentarz

Komentarz do “MS 500i – Polska premiera pierwszej na świecie pilarki z elektronicznym wtryskiem paliwa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.